Arhīvs
June 2018
M T W T F S S
« Jan    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Pašvērtējums, jeb mani novērtē, ja apzinos sevi…


Lai cik mums būtu svarīgs citu cilvēku novērtējums, viss tomēr sākas kā mēs paši sevi vērtējam. Ne vārdos, bet savā iekšējā pasaulē. Kā pret sevi izturamies. Vai nodarbojamies ar sevis kritiku un salīdzināšanu ar citiem.

Piemērs no dzīves. Skolēns atnāk no citas skolas, jo tur viņam klasesbiedri darīja pāri Apcēla, ņirgājās, pat fiziski ietekmēja. Par to nevienam netiek teikts, jo bērnam ir jādod iespēja dzīvot citādi, sākt jaunu dzīvi. Bet kas notiek? Pēc laika viņam arī jaunajā vietā dara pāri. Ārēji jau varam izlikties, ka viss ir kārtībā, bet iekšēji ir tā kā ir. Un tieši šī iekšējā sajūta / bailes, mazvērtības komplekss, šaubas par savu ķermeni….vai prieks, savas vērtības sajūta, uzdrīkstēšanās, mērķtiecība…/ viedo mums apkārt enerģētisko lauku, kuru neapzināti sajūt arī citi. Tas arī nostrādā. Jo mēs mijiedarbojamies ar savu enerģiju. Patiesībā viss ir enerģija.

Ja sapratīsim, ka nevaram būt visās jomās pilnīgi, sāksim attīstīt sevī to, kas ir mūsu talants.
Ir pedagogi- profesionāļi savā jomā, ir iedzimti psihologi un to izmanto savās stundās, palīdzot skolēnam atrast sevi, ir cilvēki, kuri ar savu iekšējo motivāciju aizrauj skolēnu.

Kāds ir jūsu talants?
Atrodiet sevī tieši to īpašo odziņu, kas piemīt Jūsu personībai.
Laikam ritot, mēs vairāk līdzināmies tam, kādu mūs vēlas redzēt citi. Noslīpējam savu profesionalitāti un reizēm pazaudējam sevi. Atcerieties, kas jūs gribējāt būt bērnībā, kas tieši sagādāja vislielāko prieku. Kad jutāties piepildīts un laimīgs.

Kā to paveikt…
Telpā iezīmējiet laika līniju – tātad, kur esat šajā brīdī un kurā virzienā atradīsies pagātne.. Aizveriet acis. Uz savu pagātni dosieties maziem solīšiem atpakaļ gaitā. Bet pirms to darāt, dodiet savai zemapziņai komandu lai tā jums parāda tieši jūsu talantus, kuri tagad varētu jums noderēt, lai sevi iedvesmotu, mainītu, padarītu par to cilvēku, kas patiesībā esat. Lai atnāk reālas dzīves situācijas. Kad vajadzīgais parādīsies, noteikti zināsiet.
Neizdomājiet, dodiet zemapziņai laiku. Dodaties pagātnē, iespējams bērnībā, jo tur palikuši mūsu sapņi. Uzticieties sev, nepārmetiet, ja pirmajā reizē nesanāk. Noteikti vajadzīgais atnāks.

labi_celi_labs_cels_0_labs_cels_800x600

Ja šo talantu, vai domu nav iespējams pārvērt savā specialitātē, tad lai tas ir kā vaļasprieks. Jo tas dos iekšēju spožumu un laimes sajūtu. Savukārt spēku darboties tajā jomā, ko šajā brīdī darāt.
Nekas nenāk pats no sevis. Ir jāķeras klāt un jādara. Tas prasīs gribasspēku un disciplīnu. Ja jūsu bērnības vēlme bija zīmēt, nopērciet krāsas un katru nedēļas nogali zīmējiet, vai gleznojiet.
Nedomājiet par profesionalitāti, ļaujiet lai roka dara un dvēsele priecājas. Tas būs kā atklājums pašam sev, atbrīvošanās no ikdienas saspringuma.
Tāpat varat dejot, fotografēt, rakstīt savas sajūtas un pārdomas, slēpot, sacerēt stāstiņus ar humoru, noformēt…nekur citur nevar iegūt tik daudz iedvesmas un enerģijas, kā radoši darbojoties. Esmu atklājusi, ka tieši tie darbi ir interesantāki un personīgāki, kuriem nav pieskāries – pareizi un nepareizi.
Tas būs jūsu trumpis, jo ja to izjutīsiet kā savu plusu, vairs nebūs vajadzība censties pēc perfektuma visā. Tieši tas uzrunās ne tikai skolēnus, bet arī kolēģus. Tad kad pieņemam sevi, kļūstam iecietīgāki, sirsnīgāki, atvērtāki un patiesībā arī profesionālāki. Jo iekšējā cīņa ar sevi un pasauli aizver mūsos to kanālu no Visuma, kas mums dod enerģiju. Tas ir radošais mīlestības kanāls. Un kā zinām, tad Mīlestība maina pasauli.

Ko darīt, lai kļūtu par cilvēku , kurš jūtas laimīgs – par to vien, ka ir šajā pasaulē. Cilvēku, kurā vairs nedzīvo lepnības velniņš, kas reizēm izliekas gudrāks un pārāks, vai tieši otrādi pilnīgi nevērtīgs, jo visu laiku ar kaut ko ir jācīnās, kādam kaut kas ir jāpierāda.
Cilvēks iegūst starojumu, jo iekšējā pasaule kļūst mierīgāka un nosvērtāka. Un kam gan nepatīk tāds cilvēks? Rodas enerģija darbam un sevis pilnveidošanai. Jo sevis pieņemšana nozīmē – izaugsmi. Izaugsmi ne tikai profesionālā līmenī, bet savā iekšējā pasaulē.
Lai tiktu pie laba rezultāta ir sistemātiski ar sevi jādarbojas, jo zemapziņa mēdz rīkoties pēc ieraduma. Tātad jāmaina savi ieradumi. Zinātnieki iesaka strādāt vismaz trīs nedēļas, bet ieteiktu vismaz trīs reiz trīs, līdz tas kļūst par jūsu dzīvesveidu, rīkoties, vai reaģēt citādi

Esam iepazinušies, piedāvāju pāriet uz TU!

Padomā, kādi iekšējie resursi pašreiz tev ir nepieciešami. /Piem. Drosme, pašpārliecība, prieks, entuziasms, mērķtiecība, uzdrošināšanās, drosme uzstāties…/
Uzraksti šos resursus uz lapas. Sāc strādāt ar katru no tiem.

Apvelc domās sev apkārt apli, apmēram viena metra rādiusā, jo tā būs tava pasaule, kuru veido no jauna ar to, kas tev patiesībā jau ir.

Aizver acis un uzdod savai zemapziņai /saki to it kā pats sev, savā iekšienē – domās / uzdevumu, lai tā atrod, nevis izdomā, kādu reālu, notikušu dzīves situāciju, kuru tu vērtē uz 10 ballēm.

JUra231

Tad kad zemapziņa tev parāda notikušo , iedvesmojošo situāciju, tā noteikti ir iekšēji jāpārbauda. Vai tajā nav kādi zemūdens akmeņi, kas varētu izraisīt nepatīkamas atmiņas, sajūtas, vai ko citu. Tātad tai jābūt īpaši vērtīgai. Situācija var būt no vakardienas, bērnības, skolas laikiem. Iespējams, pavisam maziņa, bet tai ir liela vērtība tavā dzīvē. Atsauc atmiņā visu, kas notikušajā situācijā bija ļoti svarīgs. Varbūt tie bija vārdi, kurus teici vai dzirdēji. Tavs īpašais izskats, vai kāda smarža, kas uzrunāja, vai sajūta, siltums, kņudināšana. Ļauj atnākt tam, kas tieši tev bija šajā situācijā vissvarīgākais. Atļauj sev šajā sajūtā iedzīvoties, velti tam pietiekoši laiku. Kad situācijas ekoloģija ir pārbaudīta un ir sajūta ka šis resurss ir tas, kas vajadzīgs…Tad ieelpo šo sajūtu caur degunu, piepildot savu mugurkaulu, ieelpo atkal un atkal lai piepildās šūnas, asins vadi , tavs enerģētiskais lauks.
Izbaudi to cik vien ilgi vēlies. Kad pirmais resurss ir iegūlies / it kā mugurkauls iztaisnojas un ķermenis pieplūdis ar spēku/ tavā enerģētiskajā laukā un Tavā fiziskajā ķermenī, atkal atver acis un ielūkojies lapiņā pēc nākamā resursa. Tā turpini ar katru no tiem. Tad šos savus resursus sajūti visus reizē. Nedomā tagad par katru no tiem atsevišķi, bet iejūties visā, ko esi ieguvis. Tās varētu būt pacilājošas, prieka un varēšanas pilnas sajūtas.

Lai realizētu savas vajadzības materiālajā pasaulē, palūdz Zemes māti, lai no savām kāju pēdām laistu dziļi zemē saknes, kā koks, līdz pašam Zemes centram . Varbūt pat sajutīsi Zemes sirds pukstus. Ļauj lai tas notiek tā, kā tas notiek tev. Tad cel Zemes enerģiju atpakaļ pie sevis, lai piepildās ķermenis ar spēka un darbošanās enerģiju, lai piepildās arī tavs izveidotais aplis, visa tava pasaule. Palūdz, lai Debesis tev dod gaismu. Atļauj gaismas enerģijai iziet caur Tavu augšējo čakru, kas atrodas pakauša galā. Nedomā, kā tas notiks, ja vari vizualizē. Varbūt pat fiziski to sajutīsi, vai varbūt vienkārši to zināsi. Nebēdā ja neredzi un nejūti neko. Sākumā tā var būt. Uzticies sev. Svarīgs ir Tavs nodoms, lūgt Debesu svētību un vadību. Uzticies Debesīm, tās nešķiro, nekritizē un nenosoda. Debesis palīdzēs tev iet savu ceļu, dzīvot un darboties ar Mīlestību.
Kad esi sevi piepildījis ar nepieciešamajiem resursiem, kaut vai desmit, un tev talkā ir Zemes mātes spēks un Debesu atbalsts – Esot šajā sajūtā padomā par to situāciju, kurai tev būs jāiet cauri. Ieraugi, kā tagad to darīsi ar šo milzīgo mīlestības spēku. Tas ļaus tev būt pašam, nosvērtam un mīlošam, profesionālam un zinošam.

Jauniegūto resursa stāvokli atkārto vairākas reizes, lai tajā būtu iespējams ieiet arvien ātrāk, pat dažu sekunžu laikā. Ja atmiņā atnāk doma par kādu labu un vēl vajadzīgu resursu, tad iepriekšējiem to vari pievienot klāt.
Tā pamazām sajutīsi pats sevi, kā savas pasaules centru, kas enerģētiski mijiedarbojas ar citiem, ar savu enerģētiku.

Nevēlies būt pārāks, jo tas baro mūsu neīsto Ego, – tajā mājo bailes. To varētu latviskāk nosaukt, par lepnību. Un lepnībai varētu būt vēlme sevi izcelt, reizēm ne ar darbu, bet ar skaļumu, pateikt kaut ko īpaši sarežģītu, lai izceltos. Tai patīk citus noniecināt, „iekost”, uzsverot savu taisnību, nespējā uzklausīt, bet pārtraucot kādu. Tīksminoties par saviem sasniegumiem, nepieņemot citādo…Patiesībā tās ir bailes , ja nu kāds kaut ko atņem….
Vēlies būt PATS.
Sadzirdēt sevi, kad sirds saka priekšā un prāts uzklausa. Tad esam mierā ar to, kas esam – ar vēlmi pilnveidoties.( Par to nākamajā reizē.)
Sevī trenēju šo sajūtu, vērojot sevi it kā no malas, iekšēji sakot,
Kad manī pāva aste ceļas,
Zinu, lepnība ārā veļas.

Patiesa Būtība…
Tā uzrunās pasauli, ļaus justies brīvam, priecīgam, mīlošam esot pašam savā vietā.
Katram cilvēkam uz šīs Zemes ir iedots talants, tā ir vērtība, kura meklējama sevī.
Atradis to, būsi laimīgs!
Izanalizē neveiksmes, lai zinātu kā rīkoties citādi, atrod savus spēka resursus un maini savu attieksmi gan pret sevi, gan pret citiem…

Kā Džozefs Mērfijs ir teicis – es esmu tas par ko es domāju, Man pieder tas, kam es pievēršu uzmanību!

/Atbildēju – Skolas psiholoģijā, e- žurnāls/

smile

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vizītkarte

Sarmīte Šmite
Personīgās meistarības trenere

Seko man!
Sarmīte Šmite tvīto
Atsauksmes

Un te es domāju, ne tikai mīlestību pret otru, bet arī mīlestību pret sevi.....

Valda

Mīlēt šodien, nevis nākotnes formā ....

Paldies par pozitīvo gaisotni ...

L.L.

No otras puses- mīlestība ir ļoti smags darbs pašam ar sevi....

Sabīne

Bija interesanti uzzināt par beznosacījuma mīlestību, ar ko tā atšķiras no atkarīgas pieķeršanās, kuru dažreiz jauc par mīlestību...

Laima

Ieguvums no semināra ir maģiskie vārdi „Es tevi mīlu”.......

Es taču pati izvēlos kāda būs mana diena, vai ne ?

A.

Man palīdzēja teorija par piedošanu – saprast, kāpēc piedot ir tik grūti.

Sandra

Es atklāju sev meditāciju, nepiedzīvotas un grūti atklājamas sajūtas.

Interesanta bija piedošanas tehnika- „Es piedodu tev, es mīlu sevi” ar kuru noteikti strādāšu, lai piedotu kādam cilvēkam.

Tagad es zinu kā... - apgūtas metodes ( piem. „Zirneklītis „) meditācijas ( Piem. „Dāvanas sūtīšana), tehnikas (piem. ”Piedošanas tehnika).

Topošais pedagogs

Man ļoti patika meditācijas, it īpaši spogulītis un mans lielais „ Zilonis,” kurš knapi varēja izlīst ārā pa logu, bet galu galā veiksmīgi tas izdevās...

Ginta

Mani ļoti uzrunāja informācija par to, ja ir sliktas domas vai slikta situācija- pateikties par to!

Regīna

Es esmu tā, kas veidoju savu pasauli – es mīlu, es piedodu, es esmu. Es varu to, kam ticu!

Endija

Paldies, par mīlestību, kuru varēju saņemt no tevis šo divu semināru laikā.

Dace

Es uzdevu jautājumu: „Kas ir mīlestība priekš manis?” Un atradu atbildi :”Mīlestība ir piepildījums."

Iespējams, šie semināri atvēra manī, ko tādu, kas palīdz pieņemt ļoti svarīgu lēmumu, kaut arī zinu, ka nebūs viegli pārdzīvot –

LIELS PALDIES

Es

Šis seminārs lika aizdomāties par daudzām lietām, kuras likās pašas par sevi saprotamas, bet tagad tām tiek piešķirta cita jēga.

Ilze

... Seminārs bija jauna, fantastiska pieredze. Tas bija kā likt lietā izlasītās grāmatas par savas personības attīstību. ....
Vija

Paldies, Sarmīt, par brīnišķīgajiem vakariem! Es guvu daudz vairāk kā biju gaidījusi....
G :)

Nākt un ļauties tam ko sniedz Sarmīte...
Ilze

Ļoti daudz ko esmu atklājusi priekš sevis jaunu, izzināju sevi, savu iekšējo būtību....
:) N

Jo īpaši patika vingrinājums – Es tevi mīlu…., jūtos lieliski jau kuro nedēļu tāpēc vien, ka esmu vairāk atvērusies
mīlestībai....
Elīna

Man ļoti patika nodarbības „Mīlestība maina pasauli”, kurā es ļoti daudz ieguvu priekš sevis.
:) Inese