Arhīvs
June 2018
M T W T F S S
« Jan    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Ieradumu maiņa dzīves kvalitātes uzlabošanai…

Vai mēs apjaušam, cik daudz mūs vada un ietekmē mūsu ieradumi?
Kāpēc tieši tā un ne citādi mēs rīkojamies situācijās. Kāpēc mēs izvēlamies tieši to un ne citu rīcību? Kas mums liek tā reaģēt, kaut gan pēc tam domājam, kas tas bija?
Tā mūsos mājo vai vesela gūzma ieradumu, kas patiesībā veido visu mūsu dzīvi. Dzīvojot neapzināti, viss notiek tā kā notiek, kā pa riņķi.

Kas notiek mūsu domu pasaulē. No domas veidojas emocijas, kas savukārt enerģētiku, kuru izstarojam. Un tas, ko sevī domājam, realizējas materiālajā pasaulē. Vai sev kā magnēts pievelkam to, ko gribam vai negribam.
Ja mūs kritizē, jūtamies vainīgi, slikti. Kas noteik, kāpēc mūs kritizē? Iespējams, mēs paši sevi domās noniecinām vai nosodām. Otrs tikai spoguļo kā mēs iekšēji jūtamies. Ja to, ko darām, darīsim no visas sirds, pieliekot klāt savu sirds degsmi, prieku un aizrautību, nesalīdzinot sevi ne ar vienu. Padarītajam būs klāt enerģija, kas uzrunās un aizraus arī citus un mūsu pašvērtējums netiks aizskatrs. Ja novērtēsim sevi paši arī citi to darīt.

Kam ikdienā pievēršam uzmanību.
Pasekosim savam domu gājienam un katrai pozitīvai domai pievilksim krustiņu un negatīvai mīnusiņu. Tad ieraudzīsim, kam tieši visu dienu pievēršam uzmanību. Reizēm mētājamies no Jā- Gribu uz Nē, Bail! Tā domās sevi mokot, vakarā esam pilnīgi bez spēka un atrisināts netiek itin nekas.

Varam sākt apgūt prasmi dzīvot APZINĀTI!
Būt šeit un tagad!

1. Koncentrēties uz to, ko pašreiz darām!

Piemēram… Izvēlos vienu stundu veltīt zīmēšanai. Un nekam citam savu domu pasauli neatdot. Baudīt tikai to. Pavērojiet tos brīžus, kad ar kaut ko aizraujaties, pazūd laiks un esat laimīgi. Tās ir tik fantastiskas sajūtas, jo tajos brīžos Debesis ir klāt un Tās mūs vada, caur mums runā…. Tad kļūdīties nevar. Bet tādiem brīžiem vajag ļauties, lai saprastu kā tas ir!

2. Dienas iesākšana ar pateicību rakstīšanu

Cilvēki mēdz teikt, es jau visiem vienmēr pateicos. Bet šie vārdi ir nekas, jo kas ir tie visi un par ko tieši esi pateicies?

ROKASteam

Teikums var skanēt tā; Es no visas sirds pateicos savam tētim par mana rokraksta veidošanu, kas savukārt izveidoja arī manu raksturu
. Katru rītu sākt ar 10 pateicībām.Pat par sīkumiem, par visu ar ko dzīvē no pašas bērnības esam sastapušies. Tā to darām vismaz trīs nedēļas, līdz šis ieradums kļūs par dzīvesveidu un rīts sāksies ar to visu savu mūžu. Jo, kas ir pateicīgs tam tiks dots….
Jo vairāk pievērsīsiet savas domas uz patīkamo dzīvē, jo vairāk apzināsieties, cik patiesībā jūsu dzīve ir skaista un vērtīga. Iekšējā pasaule un ieradums domāt citādi pamazām mainīsies.
Domas būs līdzsvarotas un uz lietām būs iespēja paskatīties no malas, tātad bez emocijām.Tā vienmēr vieglāk ieraudzīt risinājumu.

3. Uzmanības koncentrēšana

Vēl variants, kā sevi mācīt koncentrēt uzmanību. Iededziet sveci un 5 -10 minūtes uz to lūkojieties. Domas gan gribēs skriet apkārt, bet tās katru reizi atgrieziet uz sveces liesmu.

Hands Holding a Lit Candle

Hands Holding a Lit Candle

Uguns enerģija palīdz attīrīt arī mūsu zemapziņu. Tas palīdzēs prātam neskraidīt apkārt no tagadnes uz nākotni, no vakardienas uz rītdienu, tā radot iekšējo stresu.
. Kā zobu tīrīšana,- notiek automātiski, tā veidosies ieradums – mierīga reakcija.

Vakarā, pirms miega, domās pārskatiet dienu, pilnīgi bez emocijām, kā filmu, neko neanalizējot, bez emocijām. To noskatoties atpakaļgaitā, no šī brīža līdz rītam, kad dienu sākāt.

… ikdienā sevi pieskatīt, nevis emocionāli, vai personīgi noreaģēt, saceļot veselu emociju vētru, no kuras laukā tikt ir ļoti grūti. Jo tad domas kā vējš virpuļo galvā. Uztvert situāciju mierīgi,  pēc brīža tā pilnīgi izgaisīs,  it kā nebijusi….Tajā pašā laikā atrast to, ko tieši šī situācija liek iemācīties vai saprast. ( iemācīties neapvainoties, būt pacietīgam, spēt atlaist vai nepieķerties, piedot, prasmi pieņemt…)

Ja arī, izrādās kādā situācijā esam pie vainas, tad vārdiņa – vainīgs, vietā lietot vārdu – esmu kļūdījies. Pārbaudiet, pasakot pirmo variantu -esmu vainīgs,… sajūtiet to un tad otru- par kļūdīšanos – izdzīvojiet šo sajūtu. Otrajā variantā mazvērtībā sevi neiemetīsiet. Tas nebūt nenozīmē, ka nepilnveidosieties. Patiesībā – Kas neko nedara, tas arī nekļūdās

4. Nevelti enerģiju tam, ko negribi

Bieži savu enerģiju atdodam tieši tam, ko negribam, jo neapzināti par to visu dienu domājam.
Iekārtojam pierakstu kladi,
Lapu sadalām divās daļās. Domu, kas mums neliek mieru un nav no patīkamajām, pierakstām vienā pusē. Uzrakstot domu uz papīra, tas ļaus no tās atbrīvoties un ieraudzīt par ko ir runa…
Pretim tai uzdodiet sev jautājumu – Ko tā vietā es vēlos?

Apjautīsiet, ko gribat un tad ar lusti un prieku metieties tajā iekšā. Tas vairos jūsu enerģiju un Visums Jums būs labvēlīgs. Sajutīsiet prieku par to ko darāt, par to, kas esat…
Šo domu var izmēģināt arī uz kolēģiem, saviem personīgajiem bērniem un skolēniem, arī uz mūžīgiem čīkstuļiem,tiem, kuriem viss ir slikti .Noklausoties sacītajā, uzdodiet viņiem šo vienu jautājumu.
Ko tā vietā tu gribi?
Tas nozīmētu pašam neuzņemties –„ miskastes” lomu un līdz ar to palīdzēt otram izdarīt pašam savas izvēles.

5. Attieksmes maiņa

Kā mainīt attieksmi pret notikušo situāciju, vai domu.
Uz jebkuru situāciju var paskatīties no vairākām pusēm, ieraudzīt, arī to, kas tajā ir labs.

Ja nu esmu aizgulējies. Parasti par to tā satraucamies, ka vairs neko nesaprotam…Kaut ko ķeram un grābjam, kaut kur skrienam un… dažreiz ierodamies, vienalga, laikā, bet… iekšējā pasaule ir tā satraukta, ka ir jāpaiet laikam lai tā nomierinātos. Bet parasti ir tā, ka vēl kāds to vairāk satrauc…kaut ko pārmet, vai arī deguna priekšā aiziet autobuss. Viss noteik it kā pēc sliktā plāna…
Attieksmi varam nomainīt tad, ja domāsim par to, kas šajā situācijā var būt labs, protams priekš sevis paša…
Nu beidzot esmu izgulējusies, tāpēc šodien tik labi izskatos. Iekāpjot transportā, domās, katram novēlam laimi, protams domās. Jo.. kā būsi saucis, tā atsauksies!
Un kad jau esi galā, izrādās esi laikā. Jo, laiks ir viena mistiska lieta, tas reizēm pastiepjas un saraujas. Galvenais ir mana reakcija, viss kas noteik, notiek uz labu.
Un tā ir radītā enerģija, kas piepilda dienu…
Šī attieksmes maiņa ir jātrenē. Var ienākt prātā doma, ai…, kā es sevi visur attaisnoju. Tas nenozīmē, ka uz darbu neiešu, bet neļaušu savā pasaulē ienākt tam, ko nevēlos…

Jā, bet kavēt taču ir slikti!
Vai tiešām? Varbūt tieši Debesis lika aizgulēties, lai neiekļūtu kādā nevēlamā situācijā. Tā iemācīsimies saglabāt mieru gandrīz vienmēr.

6. Saki – NĒ!

Kā gribētos pateikt – Nē, bet pasakām – Jā!
Un tā nu tam, kas vienmēr piekrīt, tiek uzkrauts arvien vairāk. Tas notiek ne tikai darbā bet arī mājās.. Un cilvēka iekšējā pasaulē veidojas milzīgs neapmierinātības kamols, kas var uzsprāgt… un bieži tas notiek tad, kad vismazāk to gaidām. Un tā iekļūstam nepatīkamās situācijās. Arī – Jā, pateikšana ir ieradums.
Lai pateiktu savai dzīvei, savai izvēlei – Jā, vispirms ir jāiemācās pateikt – Nē, tam kas neapmierina.
Lai iegūtu drosmi pateikt Nē, to varētu sākt uz mazām lietām. Piemēram, ir kolēģi, kas vienmēr grib lai viņus aizvieto un es esmu tas, kas nevar nekādi atteikt. Tad atsakot, saprast ,ka pašam ir daudz svarīgu lietu. Kaut vai atpūta un pastaiga svaigā gaisā. Tas nenozīmē, ka tagad visam un visiem atteiksiet. Svarīgi klausīties savā sirdī. Tā sacīs priekšā palīdzēt vai atteikt. Sirdi saklausīsim tad, ja domu pasaule būs harmonijā. Un prāts būs vairāk vai mazāk pieradināts uz situācijām reaģēt mierīgi.

Būs reizes kad gribēsies notikumu vai sarunu iekšēji risināt plašāk un plašāk.
Kāpēc viņš tā…, kāpēc es citādi. Kas vainīgs, kāpēc nepateicu, vai pateicu….
Doma ieņems tik lielu vietu, ka tā uz laiku kļūs visa mūsu pasaule. Ja ļaujam domai tā ņemties, tad no tās atbrīvoties būs ļooooti grūti. Lai tas nenotiktu, tad situācijās, kad ir vēlme uzvilkties, iekšēji pasakām STOP! Kaut vai kliedzam- iekšēji. Un doma neturpināsies. Vai sev pasakām – Neliec domai domu galā!
Ir situācija, kura patiesībā ir fakts. Bet mēs to tā izpušķojam, ka fakts pat ir pazudis ir palikusi jūra negatīvu emociju, kuras risinām, bet neatrisinām. Ja visas situācijas uztversim kā faktu, vienmēr būs risinājums. Un negatīvā doma no galvas pazudīs, kā nebijusi. Brīnīsieties, kāpēc man vajadzēja satraukties?

Darbošanās ļaus nepieķerties pie lietām, nebūt perfektam, bet pašam. Iziet no ieciklēšanas uz kaut ko. Atklāsiet, ka darbs nav visa pasaule. Vieglāk pieņemsiet lēmumus, jo pratīsim ieklausīties ne tikai prātā, bet arī savā sirdī. Nebūs jābēg no problēmām, jo tās redzēsim no malas un vieglāk būs atrast pareizo risinājumu, izmantojot savu pozitīvo enerģiju. Apgūsim prasmi koncentrēties uz labajām lietām savā dzīvē.

Lai mainītu savu iekšējo pasauli, savi ieradumi ir jāapzina, jāierauga un tad var ķerties klāt pie negatīvo ieradumu, vai novecojošo uzskatu mainīšanas. Nekad nelauziet sevi. Pie tā, kas jums ir, lieciet klāt to, ko gribat nomainīt, vecais ar laiku pazudīs pats.

Nemaini pasauli, mainies pats un pasaule mainīsies tev līdz- tā ir teicis Paulu Koelju.
Ja gribas lai dzīvot būtu vieglāk…. Ir tikai jāsāk !!!

 

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vizītkarte

Sarmīte Šmite
Personīgās meistarības trenere

Seko man!
Sarmīte Šmite tvīto
Atsauksmes

Un te es domāju, ne tikai mīlestību pret otru, bet arī mīlestību pret sevi.....

Valda

Mīlēt šodien, nevis nākotnes formā ....

Paldies par pozitīvo gaisotni ...

L.L.

No otras puses- mīlestība ir ļoti smags darbs pašam ar sevi....

Sabīne

Bija interesanti uzzināt par beznosacījuma mīlestību, ar ko tā atšķiras no atkarīgas pieķeršanās, kuru dažreiz jauc par mīlestību...

Laima

Ieguvums no semināra ir maģiskie vārdi „Es tevi mīlu”.......

Es taču pati izvēlos kāda būs mana diena, vai ne ?

A.

Man palīdzēja teorija par piedošanu – saprast, kāpēc piedot ir tik grūti.

Sandra

Es atklāju sev meditāciju, nepiedzīvotas un grūti atklājamas sajūtas.

Interesanta bija piedošanas tehnika- „Es piedodu tev, es mīlu sevi” ar kuru noteikti strādāšu, lai piedotu kādam cilvēkam.

Tagad es zinu kā... - apgūtas metodes ( piem. „Zirneklītis „) meditācijas ( Piem. „Dāvanas sūtīšana), tehnikas (piem. ”Piedošanas tehnika).

Topošais pedagogs

Man ļoti patika meditācijas, it īpaši spogulītis un mans lielais „ Zilonis,” kurš knapi varēja izlīst ārā pa logu, bet galu galā veiksmīgi tas izdevās...

Ginta

Mani ļoti uzrunāja informācija par to, ja ir sliktas domas vai slikta situācija- pateikties par to!

Regīna

Es esmu tā, kas veidoju savu pasauli – es mīlu, es piedodu, es esmu. Es varu to, kam ticu!

Endija

Paldies, par mīlestību, kuru varēju saņemt no tevis šo divu semināru laikā.

Dace

Es uzdevu jautājumu: „Kas ir mīlestība priekš manis?” Un atradu atbildi :”Mīlestība ir piepildījums."

Iespējams, šie semināri atvēra manī, ko tādu, kas palīdz pieņemt ļoti svarīgu lēmumu, kaut arī zinu, ka nebūs viegli pārdzīvot –

LIELS PALDIES

Es

Šis seminārs lika aizdomāties par daudzām lietām, kuras likās pašas par sevi saprotamas, bet tagad tām tiek piešķirta cita jēga.

Ilze

... Seminārs bija jauna, fantastiska pieredze. Tas bija kā likt lietā izlasītās grāmatas par savas personības attīstību. ....
Vija

Paldies, Sarmīt, par brīnišķīgajiem vakariem! Es guvu daudz vairāk kā biju gaidījusi....
G :)

Nākt un ļauties tam ko sniedz Sarmīte...
Ilze

Ļoti daudz ko esmu atklājusi priekš sevis jaunu, izzināju sevi, savu iekšējo būtību....
:) N

Jo īpaši patika vingrinājums – Es tevi mīlu…., jūtos lieliski jau kuro nedēļu tāpēc vien, ka esmu vairāk atvērusies
mīlestībai....
Elīna

Man ļoti patika nodarbības „Mīlestība maina pasauli”, kurā es ļoti daudz ieguvu priekš sevis.
:) Inese